محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۵ ثبت شده است

بسمه تعالی.جلسه هفتگی این هفته محفل در منزل آقای مجیری برگزار گردید.این هفته سخنرانی محفل توسط حاج آقا جلالی ایراد شد(اما بچه ها این هفته خیلی سراغ استاد رفیعی را می گرفتند و منتظر نشستن پای سخنرانی استاد هستند......صرفا جهت اطلاع) و در آخر هم از مولودی سرایی ذاکر اهل البیت آقای عروجی فیض بردیم.جای همه خالی به خصوص متاهلین که اردو تشریف داشتند.

بسمه تعالی.محفل این هفته در منزل آقای کمالی با اجرا آقای عابدی و بحث آزاد برادر نوجوان محفل آقای عمادی و سخنرانی حاج آقا قاسمی و مناجات خوانی ذاکرین اهل البیت آقایان سراج و ماندگاری برگزار گردید.
میلاد مولود کعبه در حال فرا رسیدن بود و اعضای محفل به دنبال برگزاری جشنی باشکوه همچون سالهای گذشته بودند و همچنین بانی جلسه نیز از ماه ها پیش به دنبال برگزار کردن محفل در منزل خویش بود که مبادا چون سال قبل با او بدقولی شود.
محفل قرآن دوشب جشنی بسیار دلچسب و زیبا برگزار کرد که در شب اول از سخنرانی حاج آقا نقدعلی و مولودی سرایی مداح اهل البیت آقای رضایی فیض بردیم و در شب دوم در جمع معتکفین در مسجد جامع امام خمینی (ره) و با سخنرانی خطیب توانا حاج آقا تمنایی و از مدح سرایی و دعا خوانی مداح حزب الهی شهرمون برادر ملکی بهره بردیم.

عکس نوشته ها: