محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده استبسمه تعالی.به مناسبت ولادت امام جواد(ع) بچه های فعال و هیتی محل برنامه ای بسیار زیبا در دوشب داشتند.سخنران جلسه شیخ عبدالرضا پیمانی بودند و مولودی سرایان جلسه برادر سعید هاشم زاده و مداح اهل البیت امیر سلیمانی پور (از مشهد) بودند.

بسم رب الوالدین.این روزا متاسفانه اکثر ماها دیگه برای پدر و مادر خود احترامی که در شان آن هاست را نگه نداشته و نسبت به این دو فرشته ی الهی بسیار کم توجه و بی اهمیت شدیم در صورتی که چه زندگی دنیوی ما و چه زندگی اخروی ما نتیجه اش چه خوب،چه بد وابسته به احترام به این دو است.
و وای بر ما که هنگامی پدر و مادرمان قصد دارند با ما صحبت کنند و درد دل کنند ماها سر از گوشی برنداشته و دنیای بیهوده ی مجازی را به دنیای زیبای با پدر و مادرمان ترجیح می دهیم.
یا هنگامی که پدر و مادر می خواهند با فرزندشان تفریحی داشته باشند ماها بی حوصله می شویم و علاقه ای به تفریح نداریم در صورتی که اگر همان زمان دوستمان با ما تماس بگیرد و بگویید که میخواهیم بریم فلان جا سخت کار کنیم پولمان نمیدن.ناهار نمیدن فقط کار است و کار حوصله داریم.
و یا.....
 به دلیل این بی اهمیتی ها و بی توجهی ها خود را موظف دانستیم که صفحه ای در وبلاگ به احترام این دو فرشته الهی باز کنیم و کمی به خودمان تکانکی بدهیم.


بسم رب الشهدا.

یکی از سنت های خوبی که چند سالی است در بین مردم ما رایج شده است حضور مردم در هنگام تحویل سال نو در اماکن مقدس است. بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع)، حرم حضرت معصومه(س) و همه ی امامزادگان و مساجد میزبان خیل عظیم مردم خدا باور و ولایتی است. مردم وفادار به راه ولایت که همیشه شهدای انقلاب را به سان امامزادگانی در آغوش گرفته اند در هنگام تحویل سال نیز بر مزار این زندگانِ درگاه الهی حاضر می شوند و آغاز سال جدید خود را به یاد آنها متبرک می سازند.

مسئولان پایگاه بسیج رسول اکرم (ص) و محفل قرآن امیرالمؤمنین (ع) قصد کردند، طبق روال سالهای گذشته، امسال نیز لحظه تحویل سال، بر سر مزار شهدا برگزار کننده برنامه ای باشند.