محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

مسافران بهشت ، در بهشت...

گزارش تصویری اردوی زیارتی مشهد الرضا بصورت روزانه


شنبه 10 مرداد ماه 1394 سر کوچه بسیج، موعد مسافران بهشت بود؛ بهشتیان سال 94 ؛ الحمدلله بر خلاف عادت ، همه از شوق زیارت خوش قول بودند و سر ساعت 2 بعد از ظهر پای اتوبوس حاضر شدند.
همه حال و هوایی داشتند؛ چه آنانی که راهی بودند چه آنانی که از مسافران بهشت جامانده بودند!

تعدادی از مسئولین و اعضای محفل قرآن امیرالمؤمنین (علیه السلام) به همراه حضرت حجت الاسلام عابدی دیشب (4مرداد ماه) بعد از نماز مغرب و عشا ، به نمایندگی از مسئول و سخنران محفل قرآن، جناب آقای رفیعی و دیگر اعضا، جهت عرض تبریک به مناسبت کسب رتبه سه رقمی در کنکورسراسری سال 1394 در رشته ریاضی فیزیک توسط جناب آقای سجاد رضوانی، به منزل ایشان رفتند.

در این دیدار دوستانه آقای عابدی ضمن تبریک و خسته نباشید خدمت این خادم قرآن و اهل بیت، ایشان را مایه افتخار برای این مرز و بوم دانستند و دیگر دوستان را نیز به تلاش و کوشش جدی در کسب علم ، دانش و معرفت سفارش کردند.

در پایان این دیدار نیز هدیه ی معنوی سفر به مشهد مقدس به همراه لوح تقدیری به رسم یاد بود  به آقای رضوانی اهدا گردید.

لازم به ذکر است آقای رضوانی بیش از دو سال مسئول واحد تبلیغات محفل قرآن بودند و اکنون  ضمن کمک به واحد تبلیغات و فرهنگی ، از نویسندگان وبلاگ محفل نیز میباشند...

به امید موفقیّت تمامی جوانان و نوجوان این کشور در تهذیب نفس ،  کسب علم و دانش و معرفت انشالله

محفل قرآن حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در اولین شب جمعه بعد از ماه مبارک رمضان، به میزبانی آقای رحیمی و بیاد شهید والامقام رسول کریمی و حسین عابدی برگزار گردید.

پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، از مفاهیم قرآن و اهل بیت در کلام استاد رفیعی بهره بردیم.گزارش تصویری اردوی زیارتی مسافران بهشت شهریور ماه 1393


بعد از ظهر سوم شهریور ماه نود و سه، ابتدای کوچه بسیج موعد و میعاد مسافران بهشت بود.