محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

جلسه محفل قرآن امیرالمؤمنین (علیه السلام) مورخ 24 اردیبهشت ماه 1394 به میزبانی جناب آقای روح الله اصغری از مسئولین محفل قرآن و به یاد شهید والامقام قدمعلی اصغری برگزار گردید.

پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید از بیانات استاد رفیعی استفاده کردیم.

محفل قرآن امیرالمؤمنین در تاریخ 17 اردیبهشت ماه 1394 به میزبانی آقای طاهری و به یاد شهید والامقام ولی الله رحمتی که در ایام سالروز شهادتشان قرار داریم ، برگزار گردید.

ابتدا آیاتی از کلام الله مجید توسط حضار فی المجلس قرائت و پس از بیان برخی مسائل تفسیری و تجویدی آن آیات ، به استقبال سخنرانی استاد رفیعی رفتیم.


مقام معظم رهبری (مدظله العالی):
عزیزان من! کشور مال شماست؛ کشور متعلق به نسل جوان است؛ شما باید این کشور را بسازید. شما باید پایه های مجد و عظمتی را که این انقلاب و دست توانای معمار انقلاب بنا گذاشته است، حفظ کنید و بالا ببرید. شما باید با نیروی خود ، با اراده خود ، با دانش خود و با ایمان خود ، عقب ماندگی های چند ده ساله دوران قبل از انقلاب را جبران کنید.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی):
نسل جوان، بار انقلاب را بر دوش داشته است و دارد و در آینده هم خواهد داشت. این مخصوص جوان دهه‌ی ۶۰ نیست؛ جوان دهه‌ی ۹۰ هم که شما هستید، بار سنگینی را بر دوش دارید. و من می‌بینم و مشاهده میکنم که بحمدالله جوان کشور ما، بخصوص جوانان دانشجو و تحصیلکرده، این بار را بخوبی پیش میبرند و ان‌شاءالله به منزل خواهند رساند.

مراسم جشن میلاد مولی الموحدین حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام به مدت دو شب در تاریخ 10 و 11 اردیبهشت ماه 1394 به همّت مسئولین محفل قرآن امیرالمؤمنین علیه السلام و به میزبانی مسجد جامع رضوی برگزار گردید.

اجرای این دو شب بر عهده آقای کمالی بود.

مسئولین پایگاه بسیج رسول اکرم (ص) و محفل قرآن امیرالمؤمنین (ع) از ماه ها قبل در تدارک برگزاری اردویی یک روزه بودند که  سرانجام قسمت شد روز جمعه 4 اردیبهشت ماه 1394 به چشمه آبسفید استان لرستان برویم.