محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

محفل قرآن امیرالمؤمنین (علیه السلام) در تاریخ 27 فروردین ماه و بیاد شهیدان والامقام محمد مختاری و نادعلی عمادی و به میزبانی جناب آقای عمادی برگزار گردید که پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید از بیانات استاد رفیعی استفاده کردیم.

گزیده ای از مباحث ارائه شده توسط استاد رفیعی:

اولین جلسه سال محفل قرآن امیرالمؤمنین علیه السلام روز پنجشنبه به میزبانی جناب آقای علی اکبر اصغری و بیاد شهید والامقام سید مرتضی آوینی و شهدای هسته ای برگزار گردید.

در شب ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها حضار آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و به بعضی از نکات تجویدی و تفسیری آنها پرداخته شد.

یاد و خاطر شهدای راه علم ، شهیدان والامقام مهندس مصطفی احمدی روشن ، دکتر مجید شهریاری ، دکتر داریوش رضایی نژاد ، دکتر مسعود علی محمدی و مهندس رضا قشقایی فر را گرامی میداریم.

وبلاگ محفل قرآن امیرالمومنین (ع) بمناسبت روز ملی فناوری هسته ای اقدام به انتشار سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جمع مسئولین سازمان انرژی اتمی در تاریخ 1393/1/20 نموده است.

با فرارسیدن فصل بهار مسئولین محفل قرآن امیرالمؤمنین (ع) و پایگاه بسیج رسول اکرم (ص) تصمیم به برگزاری اردوی یک روزه به عروس آبشار های ایران ، آبشار آب سفید گرفته اند.

دوستان محفلی جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایند.


09162848352    آقای یونس کریمی

زمان برگزاری اردو : جمعه 4 اردیبهشت ماه 1394 

ساعت حرکت: 12 شب

خورشید آخرین روز سال هنوز بطور کلی طلوع نکرده بود که دوستان شروع به فعالیت کردند؛ فعالیتی که با همه سختی هایش، شیرین بود.