محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

اصفهان ؛ خمینی شهر ؛ شبهای جمعه ؛ سیّار

محفل قرآن امیرالمؤمنین ( علیه السلام )

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

انس با قرآن
انس با قرآن دلهاى ما را با معارف قرآن آشناتر خواهد کرد. هرچه در دنیاى اسلام کمبود هست، بر اثر دورى از معارف الهى و معارف قرآنى است. قرآن کتاب حکمت است، کتاب علم است، کتاب حیات است. حیات امتها و ملتها در آشنائى با معارف قرآن و عمل به مقتضاى این معارف و عمل به احکام قرآنى است. انسانها اگر طالب عدالتند و از ظلم بیزارند، راه مبارزه‌ى با ظلم را باید از قرآن فرا بگیرند. انسانها اگر طالب علمند و به وسیله‌ى معرفت و آگاهى و علم میخواهند زندگى را رونق ببخشند و راحت و رفاه را براى خودشان تأمین کنند، راهش به وسیله‌ى قرآن نشان داده میشود. انسانها اگر در پى ارتباط با خداى متعال و صفاى معنوى و روحى و آشنائى با مقام قرب الهى هستند، راهش قرآن است.
ضعف ما امت مسلمان، عقب‌ماندگى ما، کج‌رفتارى‌هاى ما، کج‌تابى‌هاى ما در مسائل اخلاقى و زندگى، همه‌ى اینها ناشى از دورى از قرآن است.
نقش قرآن این است که ما را از لحاظ ماده و معنا اعتلاء ببخشد؛ و این کار را قرآن میکند. کسانى که با تاریخ آشنا هستند، نمونه‌هایش را در تاریخ دیدند؛ و ما مردمِ این زمان، در زمان خودمان داریم نمونه‌هایش را مشاهده میکنیم. یک نمونه، همین شما ملت عزیز ایران هستید......
به همین اندازه که ما یک قدم به سمت قرآن، به سمت معارف قرآنى برداشتیم - که آنچه که ما به سمت قرآن حرکت کردیم، واقعاً یک قدم هم بیشتر نیست - خداى متعال به ما عزت داده است، به ما حیات داده است، به ما آگاهى و بصیرت داده است، به ما قدرت و قوّت بخشیده است.....


⚜کانال محفل قرآن امیرالمؤمنین«ع»

فعالیت در زمینه های مختلف از جمله:
✅مکتوب بیانات استاد رفیعی«سخنران محفل»
✅مباحث معرفتی
✅آشنایی با سوره های قرآنی
✅نشر آثار شهدا
✅مهدویت
✅نهج البلاغه
✅و...
🎈برای پیوستن به این کانال روی لینک زیر کلیک کنید.🎈

https://telegram.me/mahfel110

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین نظرات

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

از ساعت 7 و نیم قرائت جزء پنجم قرآن کریم را شروع کردیم. کم کم دوستان رسیدند. چند نفری از بچه ها با سرعت بیشتری خواندند ولی در میان قرائت ها چند نفر از نوجوانان محفل هم صوت خواندند. تا چند دقیقه ای قبل از اذان جزء را تمام کردیم.

با نام و یاد خدا، جلسه این هفته را سر موعد شروع کردیم. منزل آقای فرهاد کریمی واقع در محله ی  میریان .

تصاویر شهیدان ابوالقاسم عمادی و حمید کریمی زینت بخش جلسه بودند. از قاریان ممتاز و کشوری اصفهان، میهمان محفلی ها بود. جناب آقای دکتر نیک دستی که ما را با قرائت دل ربایشان به فیض رساندند.

اجرای این هفته توسط حاج آقا قاسمی ایراد شد.

محمد صادق اصغری نیز با خواندن دکلمه ای زیبا برای حضرت مهدی(عج) فضای جلسه را مهدوی نمود.


و به دلیل کمبود وقت سخنرانی نداشتیم.اما از نوای گرم حاج مجید ربانی که با خواندن مناجات شعبانیه فضای محفل را تغییر داد استفاده کردیم.

عکس نوشته ها: